Srpen 2010

"Filosofická vteřinka"

31. srpna 2010 v 11:37 Denní nezbytnosti :D
Sladké rozjímání přeji!!
Jak už jsem v jednom z předchozích článků zmiňovala, ráno je doba procitnutí, které nám umožňuje nové začatky. Můžeme vstát a rozhodnout se, co budeme ten den dělat. Zdali něco změníme, zdali vše zůstane při stejném, či máli cenu vůbec vylézat z postele a nenechat to na den další.
Je to velmi zajímavé, jelikož těch možností je mnoho!! Nastane další den s dalším ránem a tak stále dál! Proto neváhejme a zkusme něco změnit. Třeba jen něco malého, co bude mít význam jen pro nás samotné, ale bude to něco nového, takový malý přelomový okamžik...vznikne tím něco dalšího, většího.
Hold jak se říká, rána bývají těžká!!
Někdy je potřeba zhodnotit dosavadní život a učinit rozhodnutí, které povede ubíhající cesty životem jinam! Anebo stejným směrem, ale po jiném terénu. Vše je to vlastně jenom o nás a o tom, jak se k tomu postavíme, o přístupu. Ano! Můžeme prožívat všechny počátky dne fádně, bez povšimnutí, ale zastavit se, zamyslet se a něco změnit je pro každého důležite. Potřeba něčeho nového je klasická lidská přirozenost. Tudíž proč nezačít ráno?!!
Nechť žije dnešní den a všechna budoucí rána, která nebudou jen tak obyčejná!!
Prvoíží :D:D:D

OoB a SDH!!

28. srpna 2010 v 13:17 Speciál!! :D
Ahoj můj věrný čtenáři!
Dnes je sobota 28.8.2010 a dnes se v mé rodné vísce koná událost tak velkolepá, že neuznává hranic! Je tak fenomenální, že se na ni sjeli lidé z blízkého i dalekého okolí. Díky této akci byli objeveni dávno již zapomenutí rodáci jako paní z Brna a spousta dalších.
Možná se ptáte, co je to vlastně za akci, tak v tom případě vězte, že jde o oslavy založení obce (neuvěřitelných 650 let, hlava mi jde z toho kolem!!) a 150 let SDH!!
Příjde mi to neuvěřitelné, takové slávy a radosti, co se uvolnilo do ovzduší a to teprve uběhly pouhé dvě hodiny oslavování! Započalo to všechno v místním kostele posvěcením praporu! Posléze se šlo v průvodu za zvuku dechovky skrzevá hřbitov, státovku(na které páni policisté uzavřeli kvůli nám veškerou dopravu) až k obecní hospodě a našemu "Kůlturáku", kde proběhlo taneční vystoupení obecních mažoretek pod vedením velmi vyzralé mažoretky.
Musím, prostě musím, tomu věnovat odstaveček!! Obecní mažoretky! Naše mažoretky měly přenádherné úbory, skládající se ze zelenobílych korzetů, které zvýraznily jejich útlé pasy, široké sukýnky z růžověho "boa", se kterým si přenádherně pohrával větřík a déšť, dále byly nasoukány v bílých kovbojských botách ozdobených něčím, co vypadalo jako volánky (takovéhle boty nosila moje maminka do bárů a společnosti). Hlavně abych nezapomněla, tak třešničkou na dortu byly jejich překrásné kloboučky, žijící svým vlastním životem (připomínali mi cosi jako kombinaci cukrové vaty, dortu a umorousaného růžového ptáčátka)!!
Dalším bodem zahajovacího programu bylo oceňování členů SDH, které bralo za své v sále "kůlturáku", kdy byly vyrovnané 4 řady stolů a pohoštění bylo zajištěno ve formě posvíceňských koláčků a kávy s rumem (z našeho talířku zmizely koláčky dřív, než ceremoniál započal :D)!!
Bylo to naprosto úchvatné!! Připadala jsem si jak ze Slavností sněženek, Vesničky mé střediskové zároveň. A to byl teprve začatek toho všeho!! Nyní hlavním hřebem oslav bude příjezd hvězdné stálice Uršuly Klukové! Nesmím si zapomenout si deníček na podpis!! JUCH!! Tak ja jdu, za čtvrt hodinky začíná další program!! Už se nemohu dočkat, vše se ve mě svírá!
Sbohem a čau, Vy, věrní moji!!
Slavnostní Prvoíží :D:D:D

V rytmu Itálie! :)

26. srpna 2010 v 10:58 Denní nezbytnosti :D
Ooh, překrásný den, zlatíčka!!
Právě jsem se šla podívat na balkón, jelikož jsem zaslechla jakési podivné zvuky, způsobující nepříjemné pocity, které se ihned zmocnily mého nitra! Náhodou křivka trasy "záchod-balkon" vede kolem počítače a jak jsem tako kolem něj procházela, napadla mě taková věc (samozřejmě myšlenkově, nikdo mě nenapadl...to by si taky mohl zkusit! Díky Xeně umím zacházet bravůrně se svým "šakramem" a když to ještě spojím s "dixy-fu-lang" uměním, jsem nepřemožitelná). Zkrátka jsem si uvědomila, že už uplynulo mnoho času, kdy jsem obohatila novým proudem slov tento převesmírný odkaz mé životnosti! V důsledku tohoto momentového prozření tu nyní sedím, poslouchám italský rap ("...enjoy the silence..." doporučeno by Anilorak!) a plodím jednu větu za druhou!
Víte, napadá mě tak, že při kombinaci "...Big fish, do you speak english.." a posléze něčeho podobného britské hymně (mno to tu na mě chrlí mocný raper Fabri Fibra!!), mohu započít svou rapovou kariéru i já! Bylo by to skvělé, ani bych nemusela opustit svá dixy trsací prkna, které pro mou potěchu stvořila kdysi dávno Prvoíža! Ani bych neměla tolik práce se psaním textu, řekla bych! Však už mě napadl první "rapverš" :

"...máš problém,
řekni to Dixyíže,
protože protože protože
má sakra velký hýždě!!"

Zní to otřele i neotřele zároveň, dává to naodiv mé prudké nervové rozpoložení ke světu a tak dále, prostě je to něco, co by se mohlo zdát být zařazeno pod "Dixyrap", sice jako jo, neni to "Prvorap", ale tak nějak se začít musí. A všichni vím, že začatky jsou těžké, ostaně i tento blog má bezesporu těžké rozjezdy!
Mno, vzhledem k tomu, že jsem si právě uvědomila, že je 11 hodin, sedím u compu v negližé, se sklenkou whiskey v ruce a hraje mi tu italská vytříbená hudba v onom podání, tak asi to tu pomalu ukončím a půjdu dělat obídek!! Tudíž se s vámi, lidičkové loučím, pac a pusu a příště opět napočtenou!!
Prvoíží :D:D:D

Magický podvečer!

20. srpna 2010 v 21:20 Denní nezbytnosti :D
Moji Drazí!
Někdy mě tak napadá, když sedím večer na balkóně a pozruji okolní prostředí, co je to vlastně magie! Je to tak, když se všemocná Magika von Čáry přeměňuje ve vránu? Je tomu, když se z dřevěné loutky stane chlapec? Děje se tomu, když se koná u mě v pokoji půlnoční seance? Možná je to něco, co nás každého učarovává...
V onu danou chvíli na balkonku si říkám, zdali není i večer kousek TÉ či ONÉ magie! Třeba se našemu velikému stvořiteli "Prvorodilému" utrhl pytlík, s vím já čím, třeba s magickým práškem padajícím do hluboké a temné propasti...A VZNIKL VEČER...takový ten večer, co se slévá s nocí říkejme tomu "VNOC"). Mno, Vnoc podle mého mínění vypadá takto: v dálce i blízkosti, ve tmě i přítmí, cvrčci naplňují jemně zteplalý, ale přitom osvěžující vzduch, jenž proudí otevřenými okny do místností. Na nebi se rozsvěcují první nebohé světélnice, prokleté k věčnému bdění nad námi, smrtelníky i nesmrtelníky. Listoví šumí jako celaskon právě vržený do sklenky vlažné vody.
Myslím si, že večer, stejně jako ráno, je velmi důležitým časem každého dne. Člověk se uklidňuje, sesumírovává si věci v onen den událé i předešlé a nechává mnohdy na sebe působit onu podmanivou atmosféru. To je magie!
Ještě že máme tolik druhů magie!! A na dobrou noc jednu magickou i pro vás, kukulínkové!!Prvoíží :D:D:D

Čaj, Zombie a tak dál...

19. srpna 2010 v 11:34 Denní nezbytnosti :D
Tak moji milí!!
Tak tu právě sedím u počítače, jenž se nachází pod správou velmi podivuhodné ženštiny, která ve svých žilách třímá krev velice podobnou té mé! Jmenuje se Dafné, ale my ji všichni říkáme "Zombie". Říkáme jí tak proto, že jsme ji zahlédli ráno, když vstávala, před obědem, po obědě a těsně před usnutím! Prostě je to "zjevení", bez kterého bych si již nedokázala své prvobytí představit! Kurnik, ona to čte a teď mě mlátííí!!
To nejníí fér!!
Už mě neochrání ani její "Rytíř", který ji provází světem živých! Už je to marný prostě!Ona, "Zombie" označila svého "Rytíře" za "Řitíře". Opravdu už nevím co si o tom mohu, mám či smím myslit! :-D
Právě mi přistála na rameni "Hnuska", což je "Zombiin" pomocník, při lovu živých i neživých a místo ocasu má štětku, ale o něm něco víc jindy. Ještě vám sdělím, že ona hnuska se jmenuje Sylvestr a je to kocour.
Mno a k jádru věci!! Sedím tu, piji si čaj (jelikož jsem nachlazená a asi umírám, už cítím chlad v končetinách a vidím bílé světélko...né, zjišťuji, že je to jen odraz ze Zombiiných okulárů) a přemýšlím o čem mám psát! Bohužel mě nic kloudného nenapadá.
Můj vyvolený "Dixyman" píše o svém mládí a to se mi nechce, jelikož mé mládí je tak zhýralé a zvětralé, že bych to raději ponechala v tajemství v hlubinách mísního rybníka. Má drahá spřízněná krev zasahujícíhluboko do našeho rodokmenu píše o číče, co se jim prohání po baráku (práve se mi drápe něžně po zádech až na krk), tak o té psát také nebudu, jelikož kočky zrovínka dvakráte nemusím a jelikož Žolíček(králíček) je jen a jen má personální věc a nezasahuje do mého dixysvěta! On je totiž svět sám o sobě. Jednou jsem přišla domů ze školy a vejdu do pokojíčka a najdu ho tam, jak sedí na posteli s tlapkou přes tlapku, v tlamičce žvatlá moji dýmkua v ťapičce svírá čajový hrnek plný lahodného citronovo-pepřového čaje, v obležení tlupy dalších zakrslých králíčků z blízkého i dalekého okolí. A to měl přitom zakázané, jelikož posledně se to zvrhlo v nevídané orgie (však víte jak se to říká - "...jede jako králík")!! Mno a tak to prostě je. Ani se neomluvil, jen se na mě podíval, ušklíbl se a vyfoukl dýmový kroužek a pokračovali v té jejich "seanci".
Tak vidíte, o čem mám tedy psát. Asi toho nechám, skočím si pro ibalgin nebo pro jiný otupující medikament, jelikož umírám a tedy se s vámi loučím a zase někdy napočtenou v dixy světě dixyíži!!
Províží :D:D:D

"Ráno"

17. srpna 2010 v 8:15 Denní nezbytnosti :D
Je ráno, je ráno a kdosi ještě spí! Je ráno, je ráno a dixy svět je již vzhůru!
Je to zvláštní, když se člověk zamyslí nad pojmem "ráno"...co to vlastně je? Co to zahrnuje? Co to obnaší?
Tak si to vemte, ráno máte když vstanete, oči se vám klíží, rozbíhá se jeden ze základních instinktů, kdy provádíte hygienu, oblékáte se bez pomocí sekundárního mozkového zapojení! Vše funguje automaticky a primárně.
Máme tu však i druhý pohled! Je ráno a slunce vychází, noční příkrov byl brutálně roztrhán prvními slunečními paprsky toho dnešního dne a tím dal šanci procitnout z nočního transu ptáčkům, prozpěvujícím libozvučné tóny, proplňující raní atmosféru. Vzduch je jiný, takový odlišný, takový jako už za celý zbytek dne už nezažijete. Onen vzduch, o kterém se nyní zmiňuji a který mám na mysli, je takovy pichlavě studený (ale ne zase až tak ledový), jako když vás objímají pramínky vlažné vody na probuzenou.
V dalším pohledu se může naskytnout rozpoložení naprostého uvolnění, kdy vyjdete z ukrytu domova a vstoupíte v otevřené obuvi do trávy pohlazené neopomenutelnou raní rosou. Je to jakoby tisíce malých perliček obklopovalo chodidla a posléze se slilo a vytvořilo cosi jako obal, něco jako druhou botu, která zůstává i dlouho po oschnutí...
Však ne nadarmo se bere "ráno" za dobu vhodnou pro každodenní očistu, těla a duše. Řekla bych, že ráno je taková značně mystickoobřadná část dne, kdy může dojít k mnoha propojením.
Vždyť každé ráno je začátek. Je to začátek dne, Je to začatek našeho aktivního rozpoložení vůči světu a jeho obyvatelům. Je to možný začatek pro každého začít znovu odpočátku. A hlavně víme, že jsou jistoty, které nám ráno poskytne, ale jsou i jistoty, že se ráno probudíme a nikdy nevíme, co nás mezi jistotami čeká!
Proto užívejte každého rána, přeci je to tak krásné, zažít všechno to a i mnohem víc, co jsem tu zde popsala a navíc zažijete to maximálně jednou za den!! :D
Výčet možností jsem značně zkrátila, jelikož si musím jít oholit ještě druhou nohu, takže tu máte članek (takovyý hrc prc, během pěti minut, takže ho opravdu považuji jen jako takovou záplatu, dokud nesepíši něco kloudného), jenž tedy opravdu řadím do každodenních nezbytností!!
Prvoíží :D:D:D

Šťastná to novina!

15. srpna 2010 v 21:44 Speciál!! :D
Dojela jsem! Jsem zpět krás z Prvosvěta a nyní jsem ještě opilá jeho, nyní již vzdáleným, prostředím! Proto se loučím a napíšu třeba zítra! Tak lovu snů zdar a příště napočtenou!!

Ta prázdninová! :)

11. srpna 2010 v 22:22 Speciál!! :D
Moji milí a zaltí!!
Tak se hoerm pádem přiblížila doba, kdy i mladí králíčci z Prvosvěta musí na chvilku vypnout a oddat se chvilce nicnedělání a jen si tak prostě užívát svého života! Tím chci říci, že v tuto chvíli se již oddávám bájným koktejlům někde v hlubokých tundrách Prvoplanety Prvovesmíru (čili jsem kdesi za horama a ne tu). Ale jelikož mé srdce, jenž je již od samého počátku smýkáno poryvy mateřského citu k Vám všem, mi nedovoluje odjet a nechat Vás tu přírodě a sobě samým na pospas!!
To mě přivedlo k tomu, proč toto píši. A teď už to víte také!
Mno má mysl už je daleko předaleko, tak mě nenapadá co napsat a na mysl mi nepřichází nic jiného nežli Vám tu nechám v můj odkaz "TU PRÁZDNINOVOU", tak tady ji máte a vězte, že Vás ráda mám (jako chleba s máslem a se solí, jako jahodu obalenou v tekuté mléčné čokoládě)!!
Peace s Vámi a připomínám, že nyní se nacházím uprostřed Prvoplanety!! Pa, Kočičandové!!
Prvoíží

Krásný den! :D

8. srpna 2010 v 10:43 Denní nezbytnosti :D
Pro ten dnešní krásný den, já bych žil tak rád! Jen pro ten dnešní den, chtěl bych se smát...!! (Prvoížinčin popěvek každého rána)

A nyní jednu pro vás, lidičkové nejdražší! Nechť je i váš den tak neochvějný jako ten Dixy Ížinky!!


Prvoíža :D:D:DNoční rozloučení!! :D

7. srpna 2010 v 22:10 Denní nezbytnosti :D
Krutónsky krutý krutón (alias vyčerpání) se opět dostavil na návštěvu u doposud nebojácné Prvoíži! Co to znamená? Mno znamená to to, že má Prvoíža kvadrilión malých pichlavých hajzlíků z opuncie v prstech na rukou a že se rozhoduje, zdali se půjde koukat na nějaký ten horůrek bo vytvoří sem ono nové pozadí či půjde spát!
Boj je velmi napínavý! Může vyhrát kterýkoliv ze zmíněných šampionů!! Co se bude dít?...Mno to neví ani sám kokršpaněl!
"Asi půjdu na telku."mohla by ONA-první z nás, ONA-prvočíslová, ONA-prvosenková klidně říci! Ale takové bohapustě laciné výroky v tuto hodinu jsou pod její prvoúroveň!
Proto si raději popřejeme dobrou noc a krásné sny a vypneme Prvoížin elektrosvět , ať se v klidu může odehrát již zmíněný souboj šampiónů, ano? Tak JU!!
Již brzy nazapnutou prvosvěta Prvoížinky!! Krásné sný, lidičkové moji!!
Prvoíží :D:D:D

Velké "Haló"!!

6. srpna 2010 v 18:47 Denní nezbytnosti :D
Krasného dne vynšuji Vám, lidičkové, jenž jste odhalili tajemný a divůplný svět blogování a jakýmsi záhadným či naprosto logickým způsobem jste se sem proklikali!! Ano, ano!! Nakonec i JÁ, neohrožená Ížinka, odmítající jakékoliv dekadentni stupidity, jsem byla krajností okolnosti dohnána k založení si vlastního vesmírného života skrzevá BLOG! Myslím, že se to dá označit za převelikou událost, ovlivňující životy mnohých z Vás (ale některých zároveň taky ne)!Mno, minimálně to ovlivňuje život můj!
Řekla bych, že toto je ten přelomový okamžik, který značí mé mohutně velké "Haló",
volání do celého světa!!
"Haló"JÁ žiju!!
"Haló"JÁ žiju!!
"Haló"JÁ žiju!!
Nyní jsem ožila v této dosud neviděné formě. Ve formě elektronické Ížinky!
BTW!! Chystám se tu zveřejňovat zážitky z mého života, uvádět v počin i můj um v jakékoliv formě a podání, tak prosím na to berte zřetel! Jo, a doufám, že nemusím připomínat, že i když se Vám něco na těchto stránkách líbit nebude, či to bude mít jiný než dávající smysl, tak si to pozorně přečtěte znovu (a ne jenom jednou). Každý si ve všem nějaký smysl najít musí (vše dává smysl, přestože se to na prvni pohled a očuch nemusí zdát), sic nepatří do mého světa a nemá na mém blogovém světě co pohledávat, jasný??!
Jinak mám v oblibě smajlíky, tak tady budou, a to v hojném počtu. To jen abyste neříkali, že jsem Vás nevarovala!! Mno a také abych neopomněla vyslat omluvu za možné pravopisné chyby, musím se dostat opět do toho správného pisacího rozpoložení a také se musím vymanit z vlivu bezdiakritického ICQ!!
Tak tedy, drahouškové moji zlatí!! Loučím se pro tuto chvíli a vzvolávám Vám v rozloučení Ížinkovské mocné " "Haló", Já odcházím"!!
Prvoíží :D:D:D