OoB a SDH!!

28. srpna 2010 v 13:17 |  Speciál!! :D
Ahoj můj věrný čtenáři!
Dnes je sobota 28.8.2010 a dnes se v mé rodné vísce koná událost tak velkolepá, že neuznává hranic! Je tak fenomenální, že se na ni sjeli lidé z blízkého i dalekého okolí. Díky této akci byli objeveni dávno již zapomenutí rodáci jako paní z Brna a spousta dalších.
Možná se ptáte, co je to vlastně za akci, tak v tom případě vězte, že jde o oslavy založení obce (neuvěřitelných 650 let, hlava mi jde z toho kolem!!) a 150 let SDH!!
Příjde mi to neuvěřitelné, takové slávy a radosti, co se uvolnilo do ovzduší a to teprve uběhly pouhé dvě hodiny oslavování! Započalo to všechno v místním kostele posvěcením praporu! Posléze se šlo v průvodu za zvuku dechovky skrzevá hřbitov, státovku(na které páni policisté uzavřeli kvůli nám veškerou dopravu) až k obecní hospodě a našemu "Kůlturáku", kde proběhlo taneční vystoupení obecních mažoretek pod vedením velmi vyzralé mažoretky.
Musím, prostě musím, tomu věnovat odstaveček!! Obecní mažoretky! Naše mažoretky měly přenádherné úbory, skládající se ze zelenobílych korzetů, které zvýraznily jejich útlé pasy, široké sukýnky z růžověho "boa", se kterým si přenádherně pohrával větřík a déšť, dále byly nasoukány v bílých kovbojských botách ozdobených něčím, co vypadalo jako volánky (takovéhle boty nosila moje maminka do bárů a společnosti). Hlavně abych nezapomněla, tak třešničkou na dortu byly jejich překrásné kloboučky, žijící svým vlastním životem (připomínali mi cosi jako kombinaci cukrové vaty, dortu a umorousaného růžového ptáčátka)!!
Dalším bodem zahajovacího programu bylo oceňování členů SDH, které bralo za své v sále "kůlturáku", kdy byly vyrovnané 4 řady stolů a pohoštění bylo zajištěno ve formě posvíceňských koláčků a kávy s rumem (z našeho talířku zmizely koláčky dřív, než ceremoniál započal :D)!!
Bylo to naprosto úchvatné!! Připadala jsem si jak ze Slavností sněženek, Vesničky mé střediskové zároveň. A to byl teprve začatek toho všeho!! Nyní hlavním hřebem oslav bude příjezd hvězdné stálice Uršuly Klukové! Nesmím si zapomenout si deníček na podpis!! JUCH!! Tak ja jdu, za čtvrt hodinky začíná další program!! Už se nemohu dočkat, vše se ve mě svírá!
Sbohem a čau, Vy, věrní moji!!
Slavnostní Prvoíží :D:D:D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 uajiii uajiii | Web | 30. srpna 2010 v 16:38 | Reagovat

moc pěkný článek! ještě sepiš další, z toho bláznivého dne! chi chi chi:)

2 uajiii uajiii | Web | 30. srpna 2010 v 16:38 | Reagovat

jů! a už jde i hodnotit články! Dixy, jsi skvěl!!!

3 prvoiza prvoiza | 30. srpna 2010 v 16:53 | Reagovat

:D:D:D juuu!! mno chystam se to vsechno sepsat, ale nevim, zdali to sem vlozim, preci jenom, meli se prijet na to podivat sami!! :D:D:D clanky jdou hodnotit odpocatku(hodnotila jsem si nektere sama, ale psst!!)!! :D:D:D

4 uajiii uajiii | Web | 30. srpna 2010 v 20:04 | Reagovat

(mno právě že mně to zezačátku nešlo, teď to jde. a máš pravdu, taky si to někdy hodnotím sám:)) mno co! mé články se mi líbí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama