"Ráno"

17. srpna 2010 v 8:15 |  Denní nezbytnosti :D
Je ráno, je ráno a kdosi ještě spí! Je ráno, je ráno a dixy svět je již vzhůru!
Je to zvláštní, když se člověk zamyslí nad pojmem "ráno"...co to vlastně je? Co to zahrnuje? Co to obnaší?
Tak si to vemte, ráno máte když vstanete, oči se vám klíží, rozbíhá se jeden ze základních instinktů, kdy provádíte hygienu, oblékáte se bez pomocí sekundárního mozkového zapojení! Vše funguje automaticky a primárně.
Máme tu však i druhý pohled! Je ráno a slunce vychází, noční příkrov byl brutálně roztrhán prvními slunečními paprsky toho dnešního dne a tím dal šanci procitnout z nočního transu ptáčkům, prozpěvujícím libozvučné tóny, proplňující raní atmosféru. Vzduch je jiný, takový odlišný, takový jako už za celý zbytek dne už nezažijete. Onen vzduch, o kterém se nyní zmiňuji a který mám na mysli, je takovy pichlavě studený (ale ne zase až tak ledový), jako když vás objímají pramínky vlažné vody na probuzenou.
V dalším pohledu se může naskytnout rozpoložení naprostého uvolnění, kdy vyjdete z ukrytu domova a vstoupíte v otevřené obuvi do trávy pohlazené neopomenutelnou raní rosou. Je to jakoby tisíce malých perliček obklopovalo chodidla a posléze se slilo a vytvořilo cosi jako obal, něco jako druhou botu, která zůstává i dlouho po oschnutí...
Však ne nadarmo se bere "ráno" za dobu vhodnou pro každodenní očistu, těla a duše. Řekla bych, že ráno je taková značně mystickoobřadná část dne, kdy může dojít k mnoha propojením.
Vždyť každé ráno je začátek. Je to začátek dne, Je to začatek našeho aktivního rozpoložení vůči světu a jeho obyvatelům. Je to možný začatek pro každého začít znovu odpočátku. A hlavně víme, že jsou jistoty, které nám ráno poskytne, ale jsou i jistoty, že se ráno probudíme a nikdy nevíme, co nás mezi jistotami čeká!
Proto užívejte každého rána, přeci je to tak krásné, zažít všechno to a i mnohem víc, co jsem tu zde popsala a navíc zažijete to maximálně jednou za den!! :D
Výčet možností jsem značně zkrátila, jelikož si musím jít oholit ještě druhou nohu, takže tu máte članek (takovyý hrc prc, během pěti minut, takže ho opravdu považuji jen jako takovou záplatu, dokud nesepíši něco kloudného), jenž tedy opravdu řadím do každodenních nezbytností!!
Prvoíží :D:D:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 uajiii uajiii | Web | 17. srpna 2010 v 9:52 | Reagovat

Jů! kdosi už nespí a pije kávu! jo jo, ráno je fajn, ale mohlo by být třeba místo odpoledne, to bych si ho užil více!

2 prvoiza prvoiza | 19. srpna 2010 v 11:36 | Reagovat

Mno bylo by to zajímavé, ano, to ano...dopoledne by nemuselo být vůbec...ja ho zrovna dvakrate nemusim!! zlate ráno!! :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama